На Миколаївщині викрили розкрадання пального для ЗСУ на понад 21 млн грн
На Миколаївщині правоохоронці викрили масштабну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів, призначених для потреб Збройних сил України. Сума збитків державі перевищує 21 мільйон гривень.
Про це повідомили у Територіальному управлінні ДБР у Миколаєві та Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону.
За даними слідства, з серпня 2022 року по квітень 2025 року учасники схеми штучно створювали потребу у бензині та дизельному паливі. Для цього вони вносили неправдиві відомості про нібито проведення бойових навчань і таким чином отримували пальне без законних підстав.
Після списання паливно-мастильні матеріали продавали стороннім особам на території області за ціною від 28 до 35 гривень за літр.
Загалом, за інформацією слідчих, незаконно привласнили понад 132 тонни бензину та понад 364 тонни дизельного пального. У приватному листуванні учасники схеми називали пальне «молоком», а гроші — «котлетами».
Серед підозрюваних — колишні начальники підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ, начальник служби паливно-мастильних матеріалів військової частини та начальник заправного пункту.
Трьом фігурантам суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави, ще один учасник перебуває під заставою.
Досудове розслідування проводять слідчі Першого слідчого відділу ДБР у Миколаєві за оперативного супроводу департаменту військової контррозвідки СБУ. Процесуальне керівництво здійснює Миколаївська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
